Przygotowanie

Twój osobisty doradca przeprowadzi cię przez naszą szeroką gamę ponad 1000 tkanin z najlepszych fabryk na świecie. Najlepszej jakości wełna od super 100’s do 200’s, da Ci pewność znalezienia doskonałego materiału pod względem przeznaczenia, grubości, wielkości splotu. Proces tworzenia zaczyna się od zebrania kompleksowego zestawu ponad 35 pomiarów, które następnie analizujemy pod kątem zbudowania odpowiednich proporcji sylwetki. Sprawdzamy wszystko, od podstawowych obwodów, po analizę położenia ramion, postawy i pozycji ramienia. Wszystko to razem tworzy podstawę do dokonania pierwowzoru Twojej indywidualnej pierwszej konstrukcji.


Pierwowzór
Używając własnych pomiarów, nigdy wystandaryzowanych form, tworzymy ręcznie na papierze fizyczny pierwowzór, który wykorzystywany jest potem w procesach obróbki i kontroli jakości. Efektem tego jest unikalny wzór, który jest stworzony tylko i wyłącznie dla Ciebie.
Vratelli - Proces tworzenia - Wzór

Rzemiosło
Vratelli - Proces tworzenia - Rzemiosło
Gdy wzór zostanie sfinalizowany, twoja tkanina jest ręcznie cięta i ubrania są powołane do życia przez jednego z naszych mistrzów krawieckich. Wykonany wyłącznie według najlepszych technik krawiectwa ciężkiego, dlatego każdy garnitur wymaga pracy trwającej od 70-100 godzin.

Bazowa miara
Po początkowej fazie wzór jest dopracowywany, testowany pod względem poprawności ułożenia i proporcji. Następnie forma służy do wykrojenia materiału właściwego. Wstępna forma garnituru jest zbudowana przy użyciu rzadko spotykanej ręcznie przyszywanej włosianki lub innego cieńszego płótna w zależności od użytego materiału na garnitur i preferencji klienta. Pierwsza wersja garnituru jest surową formą z widocznym wypełnieniem, środkiem, dzięki czemu masz pewność, że naprawdę tworzymy od podstaw. Podczas pierwszej przymiarki ekspert będzie dostosowywał garnitur idealnie do Twojej postawy, sylwetki, barków, niwelował niedoskonałości. To właśnie te szczegółowe, indywidualne korekty, sprawiają, że Twój garnitur jest prawdziwym unikatem.
Vratelli - Proces tworzenia - Bazowa miara

Dopasowanie
Vratelli - Proces tworzenia - Dopasowanie
Wreszcie, można wybrać niepowtarzalne podszewki, wykończenia, wypełnienia, guziki, sygnowanie i inne szczegóły, które sprawiają, że Twój garnitur staje się tak wyjątkowy, jak Ty.
Będziemy sprawdzać na Tobie dopasowanie garnituru minimum dwa razy. Następnie będziemy dokonywać niezbędnych zmian w celu zapewnienia, aby każdy szczegół odpowiadał Twoim oczekiwaniom.

Dostawa

Około 12 tygodni po wstępnej konsultacji, twoje zamówienie a nasze dzieło będzie gotowe do odbioru,a Ty będziesz mógł się nim cieszyć przez długie lata. Szczerze wierzymy, że będziesz nosił to arcydzieło z taką pasją, jaka włożyliśmy w jego realizację.