Szycie Semi-Bespoke

Metoda Semi-Bespoke została wprowadzona w naszej firmie po tym jak dopracowaliśmy i przetestowaliśmy nowe rozwiązania, ustandaryzowaliśmy formy, ograniczyliśmy ilość pracy nad jednym garniturem, wyłoniliśmy dedykowanego tylko tej metodzie specjalistę i wprowadziliśmy jako alternatywę do klasycznego Bespoke.

Według metody Semi-Bespoke pracuje w Polsce tylko 10-15% firm oferujących szycie na miarę.


W firmie VRATELLI stworzenie jednego garnituru metodą Semi-Bespoke wymaga:

 1. pracy projektanta, konstruktora,
 2. mistrza krawiectwa z minimum 35-letnim doświadczeniem,
 3. 80 godzin pracy,
 4. 65% pracy wykonanej ręcznie,
 5. płótna wszywanego do połowy marynarki (half canvas)
 6. 2 konstrukcji,
 7. wiedzy technicznej konstruktora do budowania idealnych proporcji noszącego, poprzez dobranie np. szerokości klap do szerokości barków i twarzy, wysokości kozerki czy kieszeni do wzrostu,
 8. tkanin typu wełny wysokoskrętnej super 120’, 130’s,
 9. 2, 3 przymiarek,
 10. dobrania rozwiązań typu - forma, szerokość klap, wysokość kieszeni, kozerki,
 11. idealnego dopasowania,
 12. mistrza krawiectwa dostępnego podczas przymiarek,

Mówi się, że nie szata zdobi człowieka, jednak jak wiadomo mężczyzna najlepiej prezentuje się w idealnie skrojonym na miarę garniturze ślubnym lub klasycznym, który można nosić na co dzień. Nasza firma to miejsce, w którym powstają garnitury szyte na miarę. Mimo iż stacjonarnie znajdujemy się w Krakowie, odwiedzają nas Klienci z całego kraju. Na czym polega fenomen eleganckiej odzieży szytej na miarę?

Szycie Semi Bespoke – na czym polega?

Na samym początku należy podkreślić, iż szycie garniturów na miarę to swego rodzaju usługa luksusowa. Semi Bespoke jak najbardziej zalicza się do luksusowych sposobów szycia odzieży, bowiem Klient ma możliwość wyboru formy garnituru i wszystkich jego, nawet najmniejszych komponentów i szczegółów. Dzięki temu wszelkie wady mogą zostać wyeliminowane, co wiąże się z wielokrotnym zdejmowaniem miary, licznymi przymiarkami i poprawkami krawieckimi.

W przypadku szycia na miarę garniturów sposobem Semi Bespoke, niezbędne jest, by ściągnąć ponad 30 miar całego ciała. Na ich podstawie krawiec jest w stanie stworzyć odręczny szablon papierowy. Następnie krojony jest materiał, z którego z godziny na godzinę będzie wyłaniać się forma garnituru. Na początku jednak korpus nie posiada umiejscowionych dziurek ani guzików, a rękawy bywają niewykończone. Wraz z kolejnymi spotkaniami z krawcem powstaje finalna forma garnituru szytego na miarę z naniesionymi korektami.

Zalety szycia odzieży i garniturów na miarę

Usługa szycia odzieży na miarę z roku na rok zyskuje na popularności. Najczęściej dotyczy ona garniturów ślubnych, ale i klasycznych na nieformalne spotkania. Unikalna technologia szycia ręcznego sprawia, że żaden inny element garderoby nie będzie tak dopasowany i doskonały pod względem jakości. Odzież na miarę to przede wszystkim garnitury, marynarki, spodnie czy koszule. Nasze garnitury ślubne i klasyczne cechują się wysoką jakością materiałów i precyzją wykonania.

Największą zaletą szycia na miarę jest indywidualizm w podejściu do Klienta, a także w projekcie kreacji. Idealne dopasowanie garnituru do sylwetki sprawi, że wszelkie niedoskonałości zostaną zatuszowane, by atuty mogły zostać wyeksponowane. Opcja ta pozwala także na szeroki wybór najlepszych tkanin na rynku, a także najmodniejszych deseni, których na próżno szukać w popularnych sklepach sieciowych. Kluczowe jest także wykończenie i detale, takie jak guziki czy poszetki. Należy pamiętać, że dobry krawiec dopasuje odzież na miarę nawet Semi Bespoke tak, że będzie leżeć jak druga skóra, jednak proces ten wymaga czasu.Aby świadczyć nasze usługi na najwyższym poziomie oraz dla komfortu klientów, przyjmujemy jedynie po wcześniejszym umówieniu wizyty, dzięki czemu mamy pewność, że każdy klient zostanie potraktowany z należytą mu uwagą na nieograniczonym czasowo spotkaniu.

Jak zweryfikować czy mamy do czynienia z Semi-Bespoke?

Najłatwiej można to zrobić również podczas pierwszej przymiarki, kiedy garnitur jest surowy, bez podszewki, bez wykończenia, mniej można modyfikować niż w przypadku Bespoke, ale o wiele więcej niż w przypadku Made to Measure.