Szycie Bespoke

Szycie Bespoke jest jak Haute Couture w modzie damskiej. Jest to najbardziej pracochłonna, czasochłonna, najtrudniejsza, wyjątkowa i niepowtarzalna forma szycia najwyższej klasy, którą niewiele osób potrafi praktykować po dziś dzień. Bespoke skierowane jest dla najbardziej wymagających klientów.

Metoda Bespoke pozwala na całkowitą dowolność w projektowaniu każdego szczegółu ubioru, jak np szerokość klap, wysokość kozerki, wysokość guzika (co jest podstawowym bledem w gotowych marynarkach tzw. ready to wear lub nawet marynarkach made to measure), ilość rozcięć z tyłu marynarki, fason spodni - z zaszewkami lub zakładkami, wysokość stanu spodni oraz wiele innych detali.

Według metody Bespoke pracuje w Polsce tylko 3-5% firm oferujących szycie na miarę.W firmie VRATELLI jeden garnitur bespoke wymaga:

 1. pracy projektanta, konstruktora i co najmniej jednego mistrza krawiectwa z minimum 45-letnim doświadczeniem,
 2. 100 godzin pracy,
 3. 80% pracy wykonanej ręcznie, np. ręcznie obrabiane dziurki, pikowane płótno (można to zauważyć podczas pierwszej przymiarki jak marynarka jest w surowej formie z widocznym płótnem),
 4. ręcznie pikowanego płótna wewnątrz marynarki - włosianki, która jest już trudno dostępna w Polsce
 5. 3 konstrukcji do jednego garnituru,
 6. wiedzy technicznej konstruktora do budowania idealnych proporcji noszącego, poprzez dobranie np. szerokości klap do szerokości barków i twarzy, wysokości kozerki czy kieszeni do wzrostu,
 7. najlepszych i najdroższych tkanin takich jak: wełna Merynosów super 120’s, super 160’s wełna z kaszmirem, z jedwabiem,
 8. 3, 4 przymiarek,
 9. idealnego dopasowania co do centymetra,
 10. mistrza krawiectwa dostępnego podczas przymiarek,
 11. i wiele innych szczegółów, które powodują, że BESPOKE jest formą sztuki połączonej z zapomnianym rzemiosłem.

Aby świadczyć nasze usługi na najwyższym poziomie oraz dla komfortu klientów, przyjmujemy jedynie po wcześniejszym umówieniu wizyty, dzięki czemu mamy pewność, że każdy klient zostanie potraktowany z należytą mu uwagą na nieograniczonym czasowo spotkaniu.

Jak zweryfikować czy mamy do czynienia z Bespoke?

Najłatwiej można to zrobić podczas pierwszej przymiarki, kiedy widoczne jest płótno i cały środek marynarki, a garnitur ma formę surową, czyli jest wykonany z tkaniny ostatecznej, ale jest na takim etapie, że dowolnie można kształtować jego finalny wygląd.